16 اسفند

بررسی ایسوس ذن‌ فون زوم

پس از موفقیت چشمگیری که سری اول ذن‌فون‌ها کسب کردند حالا ایسوس تصمیم گرفته سری جدید این خانواده از گوشی‌های خود را با ابتکاری جدید و دوربینی قدرتمند روانه‌ی بازار کند.با همراه ایرگیگ باشید.

ایسوس با معرفی سری ذن‌فون علاوه بر عرضه‌ی اولین گوشی مجهز به ۴ گیگابایت رم توانست خود را در بازار گوشی‌های هوشمند مطرح کرده و فروش خوبی را نیز تجربه کند. ایسوس از موفقیت این سری از گوشی‌های خود استفاده و گوشی‌های جدید خود را قدرتمندتر نیز کرده است.

گوشی Zenfone Zoom علاوه بر ۴ گیگابایت رم و صفحه نمایش فول اچ‌دی که با محافظ گوریلا گلس ۴ هم پوشانده شده، یک ویژگی جذاب دارد و آن دوربین ذن‌فون زوم است. این دوربین با ماژول بزرگ خود به شما اجازه می‌دهد تا هنگام عکاسی امکان استفاده از زوم اپتیکال را نیز داشته باشید، ویژگی در دوربین‌های عکاسی شاهد آن هستیم. در ادامه با ما همراه شوید تا به بررسی این گوشی خلاقانه بپردازیم.

گوشی زن‌فون زوم توسط دفتر ایسوس در ایران در اختیار زومیت قرار گرفت تا مورد نقد و بررسی قرار گیرد.

طراحی

ذن‌فون زوم طراحی مشابه با ذن‌فون‌های دیگر دارد، اما این تشابه تنها در بخش جلوی گوشی بوده و در بخش پشتی گوشی قضیه کاملا متفاوت است. از جنس چرم است که حس خوبی را به کاربر منتقل می‌کند. البته باید گفت که ماژول عجیب دوربین که بخش زیادی از پشت گوشی را نیز در بر گرفته به زیبایی گوشی لطمه زده است. با این حال ایسوس معتقد است امکاناتی که دوربین در اختیار کاربر قرار می‌دهد می‌تواند این لطمه به زیبایی را جبران کند.

فریم فلزی گوشی که جنس بسیار خوبی نیز دارد به بهتر شدن ظاهر و البته حس در دست گرفتن گوشی کمک کرده است. همان طور که می‌توان از یک گوشی دوربین محور انتظار داشت، ذن‌فون زوم نیز در فریم خود دارای دو دکمه‌ی مجزا برای دوربین است. دکمه‌ی بزرگ‌تر در واقع دکمه‌ای دو مرحله‌ای برای استفاده به عنوان شاتر بوده و دکمه‌ی کوچک‌تر برای ضبط ویدیو در نظر گرفته شده است. همچنین در اپلیکیشن دوربین گوشی دکمه‌های تنظیم صدا نیز برای زوم کردن می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

پنل جلوی گوشی البته مورد متفاوتی نداشته و در آن شاهد دکمه‌های فیزیکی ناوبری و صفحه نمایش ۵.۵ اینچی هستیم. البته حاشیه‌های کناری و بالا و پایین گوشی در حد مطلوبی نبوده و کمی بیشتر از استاندارهای کنونی بازار هستند.

در حالت کلی ظاهر ذن‌فون زوم را نباید از نکات قوت آن شمرد. هر چند قاب پشتی چرمی و فریم فلزی خوش ساخت حس خوبی به کاربر منتقل می‌کند، اما ماژول بزرگ دوربین علاوه بر لطمه زدن به ظاهر گوشی، باعث شده تا گوشی کمی در بخش بالایی خود سنگین‌تر شده و در نتیجه وزن گوشی در بخش‌های مختلف متوازن نباشد. به علاوه حاشیه‌های نسبتا زیاد اطراف صفحه نمایش نیز به خصوص در رنگ سفید گوشی باعث شده تا زیبایی گوشی لطمه ببیند. باید در بخش طراحی گوشی ذن‌فون زوم را متوسط دانست.

اسپیکر

ذن‌فون زوم به یک اسپیکر تک کاناله مجهز شده که نمی‌تواند در بین نقاط قوت آن قرار گیرد. این اسپیکر حجم و صدای خروجی متوسطی دارد. از آنجا که اسپیکر ذن‌فون زوم در پشت دستگاه قرار گرفته، هنگام تماشای ویدیو صدای خروجی مطلوب نیست. از طرفی محل قرارگیری آن به گونه‌ای است که اگر دستگاه را با یک دست نگاه دارید، این احتمال وجود دارد که کف دستتان جلوی بلندگو قرار گرفته و مانع از خروج صدا شود.

هاست ویژه

اشتراک