27 بهمن

طرح مفهومی از آیفون 7 حکایت از طراحی زیبای این محصول دارد

امسال اپل از ایفون 7 رونمایی خواهد کرد و تاکنون اطلاعاتی را در خصوص آن شاهد بودیم. حال طرح مفهومی از این محصول منتشر شده که در آن شاهد بهبود‌هایی نسبت به‌ نسخه‌ی قبلی هستیم. برآمدگی دوربین از بین رفته و طراحی پلاستیکی آنتن دستگاه نیز بهبود یافته است.

 

اپل در سال ۲۰۱۴ از آیفون ۶ رونمایی کرد، ولی این محصول دو مشکل اساسی در طراحی داشت که هر دو مشکل را دوباره در سری آیفون ۶ اس نیز شاهد بودیم. ایراد نخست مربوط به‌بیرون‌زدگی دوربین پشتی بود و ایراد دوم نیز به‌ بخش‌های پلاستیکی موجود در قسمت پشتی دستگاه که برای آنتن در نظر گرفته شده بودند مرتبط می‌شد. این ایرادات باعث شدند که برخی افراد طراحی دستگاه را چندان دوست نداشته باشند. باید توجه داشت که تقریبا هیچ فردی از این دو مورد راضی نبود؛ اما این باعث نمی‌شد که طراحی کلی دستگاه را مخوف بنامند.

انتظار می‌رود که کمپانی اپل در ماه سپتامبر از پرچم‌داران جدیدش پرده بردارد و حال برخی از منابع مجزا، تصاویری از طرح مفهومی آیفون ۷ را منتشر کرده‌اند که گفته می‌شود محصول نهایی شبیه به آنها خواهد بود. البته صحت این تصاویر تنها زمانی تایید یا رد خواهد شد که اپل آیفون‌های جدیدش را معرفی کند. اما برخی منابع آگاه اعلام کرده‌اند که آیفون ۷ نیز از لحاظ طراحی شباهت‌هایی به سری پیشین خود خواهد داشت؛ ولی برآمدگی دوربین آن برطرف خواهد شد و طراحی جدیدی را در جهت بهبود بخش‌های پلاستیکی مربوط به آنتن دستگاه شاهد خواهیم بود. با این اوصاف آیفون ۷ اپل محصولی خیره‌کننده خواهد بود که تقریبا ایرادی در زمینه‌ی طراحی نخواهد داشت.

Arthur Reis یکی از طراحان گرافیکی است که ساعت‌ها وقت برای پی بردن به‌طراحی محصولات آینده اپل صرف می‌کند. حال وی محصول آینده‌ی اپل را طراحی کرده است؛ اما باید بدین نکته نیز توجه داشت که این طرح مفهومی در حقیقت محصول نهایی اپل نیست. بلکه وی اطلاعات مختلفی را که در خصوص دستگاه منتشر شده، جمع‌بندی کرده و از آن‌ها یک طرح ساخته که نتیجه‌ی به‌عمل آمده نیز بسیار زیبا است.

a55f2e7f-559a-432d-9a52-92a5619c133bed4e9095-008c-44f7-9012-1493576c24da b77de807-895a-49ca-b0de-40fdecb31eb0

اشتراک